#LIFZPOVĚĎ: KOSHILESS A ANDREA ŠLECHTOVÁ

19. duben 2018

Andrea Šlechtová, jedna ze zakladatelek značky KOSHIless, nám odpověděla v #LIFZPOVĚDI na pár otázek. Značka KOSHIless nás zaujala, protože se zaměřuje na udržitelnost, upcyklaci a dává nový život starým látkáma či žárovkám.

Na úvod, co je KOSHIless?

Prvotně šlo o samostatný projekt Terezy Bourové, která na svém instagramu ukázala fotku košile přešité na dámský top. Byl o něj velký zájem a tak šila další a další. Z přešívání ale zbývala hromada ústřižků. Přemýšlely jsme, co by se s tím dalo udělat a napadla nás právě látková girlanda, která se dá použít opakovaně, čímž se ušetří papír a plast používaný na klasické dekorace. No a už to jelo. Následovaly vázičky ze starých žárovek a teď připravujeme ještě jednu novinku, která bude hlavně pro pány.

S oblečením je to jednoduché, ale kam se hodí takové dekorace jako žárovková vázička nebo girlanda?

Vázičky a girlandy jsou určené hlavně na svatby. Proto je primárně půjčujeme. Girlandy vyrábíme na zakázku. Volitelná je jak délku, tak kombinace barev. A samozřejmě je možné si zapůjčit již hotovou girlandu, pokud se vám nějaká líbí. K žárovkám je zase možné dodat mašličky z košile a dostanou tak lehce elegantní a nádech. Vše je velmi variabilní, každá svatba či akce je originál a tak to vždy řešíme individuálně.

Na to je ale potřeba spousta materiálu. Kde berete všechny ty košile?

Materiál jsme ze začátku sháněly hlavně po sekáčích, je to ale poměrně časově náročná záležitost. Navázali jsme tedy spolupráci se společností Potex, která má po Praze některé z textilních kontejnerů. Košile je zrovna něco, čeho je všude spousta a nikdo o to nemá zájem. Charitativní organizace, které od Potexu odebírají, potřebují hlavně klasické věci jako trička, mikiny, kalhoty, teplé ponožky a kabáty na zimu. Košile jsou tedy svým způsobem nepotřebný odpad. A například záclony často dostáváme od lidí jen za odvoz či ušití záclonového pytlíčku na ovoce.

Jak moc je pro vás důležitá udržitelnost?

Jde o jeden z hlavních aspektů naší tvorby. Terka studuje Sociální a kulturní ekologii na FHS UK a já se o životní prostředí zajímám několik let, přičemž je to tak nějak přirozená součást mého života. Postupně jsme dospěly k názoru, že není nutné vlastnit spoustu věcí a kupovat si vše nové. Já například zbožňuji starožitný nábytek a často nakupujeme vybavení bytu či chalupy po bazarech a z druhé ruky. Je důležité si uvědomit, co v životě opravdu chceme a pak jsou i naše rozhodnutí ohledně koupě mnohem snažší. Zní to jako klišé, ale opravdu to funguje. A ušetří se tak spousta peněz a nervů.

Je možné vaše produkty někde zakoupit či zapůjčit?

Oblečení i dekorace prodáváme na platformě www.tvorbou.cz. Jde o poměrně mladý projekt, který má velké ambice. Verča Matějková, zakladatelka Tvorbou, sdružuje návrháře tvořící ze zbytkových materiálů na jedné stránce a poskytuje jim tam možnost se prosadit. Podle nás jde o skvělý nápad, a tak jsem se rozhodly jít do toho s ní a doufáme, že se k nám časem přidají i další.

A je možné vás někde potkat naživo?

Nejbližští možnost bude na přehlídce Fashion for Fokus v úterý 24. 4. 2018. Jde o charitativní přehlídku pro sdružení Fokus Praha, které pomáhá duševně nemocným poprat se se životem. Právě díky Verče máme možnost zúčástnit se této přehlídky jako návrhářky v rámci Kolekce upcyklace. Kromě autorské značky Tvorbou bude v této sekci i Ľubica Skalská. Hlavními hvězdami celé akce jsou Ivana Follová a La Femme Mimi.

Takže vás všechny srdečně zveme a rády vás poznáme osobně. Vstupné jde na dobrou věc a navíc se přehlídka koná v krásných prostorách Českého muzea hudby, takže to bude stát za to.

#koshiless #tvorbou #upcyklace #udrzitelnost #fashionforfocus #lubicaskalska #ivanafollova #lafemmemimi #lifeisfashioncz

Pavlína Dvořáková
Andrea Šlechtová, KOSHIless

[...]

Pokračovat na celý článek

Upravte recepturu Havlíkova přírodního zázraku

2. duben 2018

Oblíbená Havlíkova přírodní Apotéka se objevila na Life is Fashion, kde jste měli možnost vyzkoušet některé produkty a hlavně zapojit se do testování nového krémového Havlíkova přírodního zázraku, který se dle hodnocení zákazníků ještě bude upravovat. Pokud jste se o tom ještě nedozvěděli, stále máte možnost zastavit se na prodejně a o testovací vzorek si zažádat.

Odlehčená a krémovitá verze Havlíkova přírodního zázraku vhodná pro všechny typy pleti i na letní období se Vám bude jistě líbit!

#havlikovaapoteka #lifeisfashioncz #testujemehavlikuvprirodnizazrak

 

[...]

Pokračovat na celý článek

DEBATA S ESTER A JOSEFÍNOU NA LIF

20. březen 2018

"Asi je to mnou"...Sledujete Ester a Josefínu? Pro nadšence módy, ale také úspěšných projektů a Instagramu, jsme pro Vás připravili debatu s Ester a Josefínou. Holky budou debatovat o projektu Manifesto, jejich Instagramu a plánech do budoucna. Projekt Manifesto, získal svou oblibu díky notoricky známým a stále dokola používaným větám ve vztazích, které Ester a Josefína přenesly úspěšně na trička. Podrobně o svém projektu promluví v neděli 25. 3. v 16 h v debatě, na tu se můžete hlásit přes náš Facebook. Těšit se můžete i na další přednášky, které najdete na našem FB. #lifeisfashioncz #manifesto #esterajosefina

[...]

Pokračovat na celý článek

Havlíkova Přírodní Apotéka na LIF

19. březen 2018

Od neděle 25. 3. do úterý 27. 3. nás můžete navštivit v Galerii kritiků a kromě toho, že zde můžete obdivovat nové kousky z kolekcí 15 návrhářů, tak na Vás zde bude čekat Havlíkova Apotéka se svými skvělými produkty.

[...]

Pokračovat na celý článek

PAVEL BERKY NA LIFE IS FASHION EXKLUZIVNĚ PŘEDSTAVÍ NOVOU KOLEKCI

12. březen 2018

Jeden z nejpopulárnějších česko-slovenských designerů Pavel Berky představí koncem března svou novou kolekci pro jaro/léto 2018 a to exkluzivně v centru Prahy v rámci pop up prodejní akce Life is Fashion. Ta vznikla na podporu českých návrhářů a udržitelnosti. Ve dnech 25. – 27. 3. budou mít návštěvníci možnost se osobně setkat s 15 návrháři a jejich novými kolekcemi, které poprvé ukážou světu.

Pavel Berky, nadějný návrhář působící v Praze a Londýně, posbíral za svoji kariéru mnoho ocenění. Prošel těžkou cestou a dnes sklízí zasloužené úspěchy. Jenom nedávno vyhrál soutěž Exalt Fashion Show v Salt Lake City a soutěž The Way, která běžela na TV ÓČKO. Jeho tvorbu obdivují milovníci módy nejen u nás a na Slovensku, ale také  v New Yorku, Salt Lake City a Londýně.

Pražané dostanou možnost se s Pavlem setkat osobně na akci Life is Fashion v Galerii Kritiků, kde exkluzivně představí svou novou kolekci na jaro a léto 2018. Zároveň se zde mohou stát majiteli jednoho z jeho originálních a propracovaných kousků. Při tvorbě se inspiruje lidmi, jejich potřebami a udžitelnou módou. Návštěvníci se mohou těšit také na pár kousků z jeho předešlé kolekce a přednášku o jeho tvorbě.

Vstupenky si můžete zakoupit již nyní na Gooutu

26. 3. od 19:00 hod – PAVEL BERKY HOVOŘÍ O SVÉ TVORBĚ

Pavel pohovoří o své značce, se kterou působí ve Velké Británii a v České republice. Představí novinky ze své nadcházející kolekce, kterou si zákazníci mohou na místě zakoupit. Dozvíte se, jak kolekce vznikala a co ho inspirovalo, více na Facebooku.

 

Galerie Kritiků – Palác Adria, Jungamnnova 31, Praha 1

25 – 27. 3. 2018

NE 13:00 hod – 19:00 hod

PO–ÚT 15:00 hod – 21:00 hod

Facebook

Instagram

#lifeisfashioncz

 

[...]

Pokračovat na celý článek

PROGRAM: 25. - 27. 3. Life is Fashion

12. březen 2018

Od neděle 25. 3. až do úterý 27. 3. jsme pro vás v rámci prodejního pop up butik Life is Fashion připravili bohatý program. Na ten se můžete přijít podívat se zakoupenou vstupenkou na Life is Fashion, a to na pokladně v Galerii Kritiků nebo v online předprodeji na Gooout.cz.

 

NE 25. 3. otevírací doba 13 - 19 h

14:00 hod - 16:00 hod - Workshop: Vyrobte si náramek s Metráž Design

16:00 hod: Ester Geislerová a Josefína Bakošová - O projektu Manifesto, Instagramu a plánech do budoucna

17:00 hod: Rebeka Monhartová - Představení nové upcycle kolekce kšiltovek

 

PO 26. 3. otevírací doba 16 - 21 h

17:00 hod - 19:00 hod - Workshop: Vyrobte si náhrdelník s Metráž Design

19:00 hod: Pavel Berky - Jak vznikala kolekce SS18

20:00 hod: Martin Brinzda - Jak vzniká kolekce šperků

 

ÚT 27. 3. otevírací doba 16 - 21 h

17:00 hod - 19:00 hod - Vyrobte si náušnice s Metráž Design

 

[...]

Pokračovat na celý článek

WORKSHOPY s METRÁŽ DESIGN

2. březen 2018

Ve spolupráci s Metráž Design jsme pro Vás připravili tři workshopy, kde si můžete vyrobit náramek, náhrdelník nebo náušnice. Přihlásit se můžete tak, že se na Facebooku zúčastníte události k workshopu. Vstupné na samotný workshop je součástí vstupenky na celou akci Life is Fashion. Zakoupit vstupenku si můžete zde.

25.3. od 14:00 hod do 16:00 hod - Vyrobte si náramek

26.3. od 17:00 hod do 19:00 hod - Vyrobte si náhrdelník

27.3. od 17:00 hod do 19:00 hod - Vyrobte si náušnice

Nízkoprahové pracovní dílny Metráž, založily designérka Lucie Kutálková a režisérka a terapeutka Kateřina Jungová. Projekt funguje od roku 2015 a prostřednictvím módy a designu pomáhá ženám, které se dostanou do tísnivé sociální situace. 

Těšíme se na Vás!

[...]

Pokračovat na celý článek

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

2. březen 2018

Spustili jsme předprodej vstupenek na Gooutu. Do 14.3. máte jedinečnou možnost zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 90 Kč, od 15.3. bude stát vstupenka na všechny tři dny 120 Kč a je možné ji zakoupit u Gooutu a na místě.

[...]

Pokračovat na celý článek

BŘEZEN SE POMALU BLÍŽÍ A O NÁS SE PÍŠE

22. únor 2018

Všichni se velmi těšíme na březen. Seznam návrhářů se pomalu uzavírá a my jsme v vidět v médiích. Sledujte nás! Všechno důležité najdete v události na Facebooku.

[...]

Pokračovat na celý článek

DRINKY Z VÝBĚROVÉ KÁVY NA LIFE IS FASHION

20. únor 2018

Věděli jste, že z kávy se dají míchat výborné drinky? My ne, ale díky šikovnému kavárníkovi Davidovi Stránskému je budeme moci ochutnat v březnu na pop up shopu Life is Fashion. David zde bude celé tři dny se svojí Kavárnou na cestě a exkluzivně pro nás namíchá speciální LIF Drink. Přijďte ho ochutnat! Vstupenky na Hithitu!

[...]

Pokračovat na celý článek
Další
Instagram Facebook